Yeni Dünya Meyvesinin İnanılmaz Faydaları

Malta eriği, diğer adıyla yeni dünya, nelere iyi gelir?

Sadece lezzetli ve ferahlatıcı tatlar yapmakla kalmaz, aynı zamanda pek çok besleyici ve sağlık faydası ile kutsanmıştır. Yenidünyanın faydaları şöyledir:

Çeşitli araştırmalar, sitokin immün modülasyon yetenekleri nedeniyle, Yenidünyanın  ekstrelerinin kanser terapilerinde faydalı olduğunu ortaya koymuştur. Yenidede laetril bilinen bir anti-kanser ajanıdır. Yenidede Pektin, kolondaki nemi muhafaza eder ve bu nedenle dökme müshil olarak işlev görür. Bu şekilde, kolondaki kansere neden olan kimyasalların bağlanmasının yanı sıra toksik maddelere maruz kalma süresini azaltarak kolon mukozasının korunmasına yardımcı olur.

2. Mükemmel A Vitamini Kaynağı:

Yulaf, Vitamin A’nın mükemmel bir kaynağıdır. A vitamini, cildin mukoza zarlarının bütünlüğünü korur. Vitamin A’nın zengin gıdaları tüketimi akciğer ve kavite kanserini önler. A vitamini ayrıca bir kişide görsel ve diş sağlığı için çok önemlidir.

3. Kalp Hızı ve Tansiyonu Kontrol eder:

Yenidoğanda potasyum hücre ve vücut sıvılarının önemli bir bileşenidir ve kalp atış hızını ve kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olur.

4. Kan Kolesterol Düzeylerini Düşürür:

En iyi maya yararlarından biri. Pektin, kolesterol düzeylerini, vücuttan atılımıyla sonuçlanan safra asitlerini bağlayarak kolonda yeniden emilmeyi azaltarak da azaltır.

5. Temel Minerallerin İyi Kaynağı:

Loquat demir, bakır, kalsiyum, manganez vb. Gibi iyi bir mineral kaynağına sahiptir. Manganez vücutta antioksidan enzim için bir yardımcı faktör olarak kullanılır. Bakır hücresel oksidasyon ve vücutta uygun kan dolaşımı için demir gerektiği yerlerde kırmızı kan hücrelerinin üretiminde gereklidir.

6. Bellek Bozukluğu, Nörolojik ve Oksidatif Stres:

Yeni dünya, ekstreleri hafıza bozukluğu ve nörolojik ve oksidatif strese karşı savaşır.

7. Anti-inflamatuar ve Analjezik Özellikler:

Yenidünya yaprakları önemli anti-enflamatuar ve analjezik nitelikleri içerir ve kanser tedavisinde değerli bir maddedir. Kabak yaprakları özü ayrıca vücudu hücresel yaşlanmaya karşı korur. Ayrıca, Yenidünya yaprakları da HIV üzerinde hafif bir kısıtlayıcı etkiye sahip olduğuna inanılmaktadır. Yaprak, aynı zamanda anti-HIV etkilerini içeren 2-alfa-heksoksursolik asit içerir.

8. Hafif Yatıştırıcı Kalitesi:

  Yenidünyalar, hafif bir yatıştırıcı kaliteye sahiptir ve bulantıdan kurtulmak için yatıştırıcı bir öksürük şurubu veya bir macun halinde işlenebilir. Bu macun balgamı kaldırarak ve öksürmeyi kolaylaştırarak solunum fonksiyonlarını iyileştirir. Yenidünya yaprağının solunum yolu hastalığında iyileşme süresini kısaltdığı gösterilmiştir.

9. Düzensiz Açlığınızı azaltın:

  Yenidünya, lif bakımından zengindir ve kilo vermek isteyenler için sağlıklı bir seçenektir. Lif bakımından zengin besinler, mideyi daha uzun süre tok olarak tutar ve düzensiz açlık keselerini azaltır.

10. Sindirim:

  Yenidünya, sindirime yardımcı olur ve sindirim problemlerine maruz kalanlara rahatlama sağlar.

11. Diyabet ve Hiper Lipidemiyi Önler:

Yenidünya, diyabet ve hiper lipideminin önlenmesi için fonksiyonel bir besindir. Yenidünya, insülin üretimini arttırarak diyabetin azaltılmasına yardımcı olan polisakkaridler olarak bilinen bir dizi doğal vücut kimyasalları açığa çıkarır. Özü ayrıca insülin üretimini destekleyerek pankreası desteklemektedir.

YENİ DÜNYA YAPRAĞININ ASTIM HASTALARINA FAYDASI

 Yeni dünya ağacının taze olan yapraklarından 15 -16 tane topluyoruz.
Topladığımız yaprakları bol suyla yıkadıktan sonra bir tencereye koyduğumuz 1 litre suyun içerisine yaprakları ekleyip kaynatıyoruz.
Suyun rengi demlenmiş çay rengine gelene kadar kaynatma işlemine devam ediyoruz.
Demlenmiş çay rengini aldıktan sonra tencerenin altını kapatıyoruz.
Soğuduktan yaprakları süzüp suyu bir şişeye
(mümkünse cam şişeye)dolduruyoruz.
Buzdolabında saklayacağımız bu bitki çayını 1 hafta boyunca hergün sabah aç karınına 1 çay bardağı tüketiyoruz.
1 haftanın sonunda rengi bozulmaya özelliğini yitirmeye başlayacağı için taze olarak yukarıda belirttiğim şekilde tekrar hazırlıyoruz.
Ve bu şekilde 6 ay boyunca düzenli kullanımınızda varsa astım ve solunum yolları rahatsızlıklarınızdan kurtulabileceğinizi göreceksiniz.
Balgam söktürme özelliğide olan bu bitki çayının sigara kullananlarada faydası olduğunu ve aynı şekilde tüketmelerini öneririm.10 gün içinde balgam söktürdüğünü göreceksiniz.
Ayrıca Yeni dünya yaprakları tanen içerir ve peklik vericidir.
Bitki çayı şeklinde demlenen yaprakları oldukça yararlı bir ishal kesicidir.
Bu tıbbi etkiyi sağlamak için ağacın taze yada güneş ışığı almayan havadar bir yerde kurutulmuş yapraklarının üzerine kaynar su dökülerek 10 – 15 dk demlendirilir ve bir infüzyon (Bitkilerin suyun kaynama noktası altında demlenmesi ile bitkisel ilaçların suya geçirilmesi ile oluşan çözelti.) hazırlanır.
İshal durumunda tehlikesiz ve etkili olan bu infüzyondan günde 2-3 su bardağı içilebilir.

Bunlar inanılmaz yeni dünyanın yararlarıydı, niçin bekliyorsunuz?

Onu yemeye ve çayını içmeye hemen başlayın…

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın