WordPress SEO – Görüntü optimizasyonu

WordPress SEO’nun sıklıkla gözden kaçan kısmı, resimlerinizi nasıl işlediğinizdir. Resimler için iyi alt etiketler yazmak ve dosyaları nasıl adlandırdığınızı düşünmek gibi şeyler yaparak, kendinize biraz farklı görüntü arama motorlarından ekstra trafik çekebilirsiniz. Bunun yanında, sitenizi ekran okuyucusunda kontrol eden az yetenekli okuyucularınıza, aksi takdirde kendilerine gizlenen şeyleri anlamaya yardımcı oluyorsunuz.

Resimler için uygun alt nitelikleri kullanmak, Yoast SEO eklentimizin Sayfa Analizi işlevinde kontrol edilen bir şeydir.

Görüntü SEO için ölçek

Yükleme süreleri UX ve SEO için önemlidir. Site ne kadar hızlıysa, bir sayfayı ziyaret etmek ve dizine eklemek daha kolaydır. Resimler, yükleme zamanları üzerinde, özellikle de büyük bir resim yüklediğinizde ve 2500 × 1500 piksel görüntü kullanmak ve 250 × 150 piksel boyutunda göstermek gibi, gerçekten küçük görünüyorsa, büyük bir etkisi olabilir. Tüm görüntünün hala yüklenmesi gerekiyor. Görüntüyü, göstermek istediğiniz boyuta ölçeklendirin. WordPress, yüklendikten sonra görüntüyü birden çok boyutta sağlayarak yardımcı oluyor.

Bu görüntülerin dosya boyutunu, örneğin EXIF verilerini kaldırarak azaltabilirsiniz.

ImageOptim veya JPEG Mini, Puny PNG veya Kraken.io gibi web sitelerini kullanmanızı öneririz.

Yukarıda belirtilenler gibi araçları kullanmanın yanında, resim optimizasyonunuzun başarılı olup olmadığını kontrol etmek için lütfen YSlow gibi araçları kullanın.

WordPress için en popüler görüntü sıkıştırma eklentisi olan WP Smush.

Görüntü dosyalarını sıkıştırın ve optimize edin, performansı iyileştirin ve Smough WordPress görüntü sıkıştırma ve optimizasyonunu kullanarak SEO derecenizi artırın.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın