WordPress SEO – Başlıklar Nasıl Olmalı?

WordPress için çoğu temalar bu hakkı alsa da, başlık başlığınız <h1> ve başka bir şey olmadığından emin olun. Blogunuzun adı yalnızca ön sayfanızda, bir, post ve kategori sayfalarında bir <h1> olmalıdır, en fazla bir <h3> olmalıdır. Kenar çubuğunuz <h2> ve <h3> lerle sıkıştırılmamalıdır.

Bunlar post.php ve page.php şablonlarında kolayca düzenlenebilir.

duzenle

Kullanım Alanları:

 H1: yazı / sayfa başlığı
H2 ve H3’ler: altbaşlıklar
H4: blogunuzun adı ve muhtemelen alakalı widget’lar
H5: yukarıdaki gibi: yan çubuklar vs.

Genellikle, yeni başlayanlara SEO eklentileri yükleyip etkinleştirdiklerini fark ettik, ancak düzgün kullanmadılar. Bazı kullanıcılarımıza bu konuda bilgi verdik ve cevapları “Bunu yapmak için olduğumuzu bilmiyordum” idi. Evet, başlık ve meta açıklaması gibi SEO meta verilerinden bahsediyoruz. Her yayın için düzgün SEO işlevleri kullanarak, arama sıralamalarını kesinlikle artırabilirsiniz. Blog yayınlarınızı optimize etmek için yapabileceğiniz çok şey var, böylece arama sonuçlarında daha iyi performans gösterebilirler.

WPBeginner’da, blog yayınlarımızı optimize etmek için Yoast’ın WordPress SEO eklentisini kullanıyoruz. Bu nedenle, tüm ekran görüntüleri bunu yansıtacaktır.

SEO Meta Açıklamaları

Bazı SEO uzmanları, bir sayfada Meta açıklama etiketinin alakasız hale geldiğine inanıyor. Bununla birlikte, birçoğu uyuşmaz. WPBeginner’da tüm yayınlarınız için meta açıklama kullanmanızı öneririz. İyi bir meta açıklaması, bir makale hakkında daha fazla açıklama yapabilir. Meta Açıklaması, Facebook, Google+ ve Twitter gibi Twitter gibi sosyal medya sitelerinde de gösterilir.

Artık insanlar meta açıklamanızı okuyacağını biliyorsunuz, bunun faydalı olduğundan emin olmak istersiniz. Ayrıca, en azından arama amaçlı meta açıklamalara odak anahtar sözcüğünden bahsettiğinizden emin olmanız gerekir. Meta Açıklaması’nın karakter sınırı 155 karakterdir. Bu sınırın içinde kalmaya çalışın veya meta açıklaması 155 karakterden sonra kesilir. Odak anahtar kelimesini meta açıklamalarında daha önce değil, daha önce kullanmayı deneyin.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın