WordPress SEO – Açıklamalarını optimize et
Meta açıklama, arama motorları tarafından snippet’inde gösterilmek üzere kullanılabilir; bu, URL’nin altında gösterilen siyah metin parçasıdır. Meta açıklaması genellikle yalnızca o anahtar kelimeyi arayan kişinin aradığı zaman kullanılır.

Bazı eklentiler “otomatik açıklamalar” olarak adlandırılır. Meta açıklamalarını varsayılan olarak doldurmak için bir yayının ilk cümlesini kullanırlar. Bu çok akıllıca değil. İlk cümle, konuyla pek alakalı olmayan bir giriş cümlesi olabilir.

Böylece, iyi yazılmış tek açıklama bir el yazısıdır ve otomatik olarak meta açıklama üretmeyi düşünüyorsanız, hiçbir şey yapmamalı ve arama motorunun pasajını kontrol etmesine izin vermelisiniz … Eğer kullanmıyorsanız Meta açıklaması, arama motoru, belgenizde aranan anahtar kelimeyi bulur ve otomatik olarak bunun etrafında bir cümle seçer ve sonuç sayfasında kalın bir sözcük ikisi verir.

Bir pasajı otomatik olarak oluşturmak bir “kısayol” ve orada hiçbir gerçek kısayollar (WordPress) SEO (hiçbiri yine de işe yarıyor).

Bu nedenle, Yoast SEO eklentisinde bulunan meta açıklama alanını kullanarak bir meta açıklama yazın. Okuyucunun içeri tıklaması ve sayfanızın veya sayfanızın odak anahtar kelimesini en az bir kez içerdiğinden emin olun.

SEO Nedir ve Neden Önemlidir?
Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini alakalı terimleri arayan kullanıcılar tarafından kolaylıkla keşfedilebilecek şekilde web sayfalarını ve içeriğini optimize etme sürecidir. SEO terimi, sitenizi bulmak, taramak ve dizinlemek için “tarayıcılar” olarak bilinen arama motorları endeksleme yazılımı için web sayfalarını daha kolay hale getirme sürecini de açıklamaktadır.

SEO kavramı nispeten açık olsa da, SEO’yu bir çok yeni gelene şu özelliklerle ilgili sorularınız var gibi:

Sitenizin veya şirketinizin arama motorları için sitenizi nasıl “optimize” ediyorsunuz?
SEO harcamak için ne kadar zaman olduğunu biliyor musun?
“İyi” SEO önerilerini “kötü” veya zararlı SEO önerisinden nasıl ayırt edebilirsiniz?

Arama motoru optimizasyonunun belki de en önemli yanı, daha alakalı trafik, potansiyel satışları ve işletmeniz için satışları artırmaya yardımcı olmak için SEO’yu gerçekten nasıl kaldırabilirsiniz.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üviversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor...

Bir cevap yazın