WordPress Hava Tahmini Nasıl Gösterilir?

WordPress’de hava durumunu göstermek istiyor musunuz? Bazı web sitesi sahipleri, kullanıcılarını belirli konumlar için hava durumu hakkında bilgilendirmek için hava tahmini görüntülemeyi isteyebilir. Bu makalede, size WordPress’de hava tahmini nasıl kolayca göstereceğimiz gösterilecektir.

WordPress’te Hava Tahmini Neden Gerekli ve Kimler Kullanır?

Tüm web sitelerinin hava durumunu kullanıcılarına göstermesi gerekmez. Bununla birlikte, bu bilgilere dayanarak karar veren kişilere dayanan birçok endüstri var.

Bu, konukseverlik ve turizm endüstrisinde seyahat, etkinlik , otel,  oda kahvaltı ve diğerlerini içerir.

Hava durumu bilgisini çekebilen ve web sitenizde güzelce sergileyen birçok WordPress eklentisi bulunmaktadır. Hızlı, dağınık olmayan ve hava durum servislerine bağlantı eklemeyen bir eklenti kullanmanız gerekir.

Bununla birlikte, WordPress yayınlarımızda, sayfalarınızda veya bir kenar çubuğu widget’ınızda hava tahmini nasıl kolayca göstereceğinize bir göz atalım.

WordPress’de Hava Durumu Tahmini Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey, WP Cloudy eklentisini yükleyip etkinleştirmektir.

WP Cloudy, bir API anahtarı olmadan çalışabilir. Bununla birlikte, zaman aşımlarını önlemek için bir OpenWeatherMap API anahtarı oluşturulması önerilir.

Sadece OpenWeatherMap web sitesine gidin ve kayıt bağlantısını tıklayın.

Kayıt olduktan sonra profil sayfanızı ziyaret etmeniz ve API Anahtarları sekmesini tıklamanız gerekir. Anahtarlarınız için bir isim vermeniz istenecek ve ardından ‘Oluştur’ düğmesine tıklayın.

Açık Hava Haritası, şimdi kullanmanız için bir API anahtarı üretecektir. API anahtarını kopyalamanız gerekir.

Sonra, WordPress admin alanınızdaki  Settings »WP Cloudy sayfasına gidip” Advanced “sekmesine basmanız gerekiyor.

Bu ekranda, ‘Hava Harita API anahtarını aç’ seçeneğine ilerleyip daha önce kopyaladığınız API anahtarını yapıştırmanız gerekir.

Ayarlarınızı kaydetmek için değişiklikleri kaydet düğmesini tıklamayı unutmayın.

Artık hava durumu raporlarınızı oluşturmaya hazırsınız. İlk hava durumu raporunuzu oluşturmak için Hava Durumunu »Yeni sayfa ekle’yi ziyaret ederek bunu yapabilirsiniz.

Sadece şehir, eyalet ve ülke bilgilerini girin ve ardından ‘Görüntüle’ sekmesine geçin. Burada farklı ekran ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Gösterilmesini istediğiniz bilgileri ekleyebilir / kaldırabilir ve tahmini içinde gösterilecek gün sayısını yapılandırabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, hava durumu raporunuzu kaydetmek için yayınla düğmesini tıklayın ve ardından kısa kodu kopyalayın.

Artık bu kısa kodu herhangi bir WordPress postasına veya sayfasına ekleyebilirsiniz. Bu kısa kodu bir kenar çubuğu widget’ına da ekleyebilirsiniz.

Bundan sonra, hava durumunu harekete geçirmek için web sitenizi görebilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress yayınlarınızdaki, sayfalarınızdaki veya kenar çubuğu araç çubuklarındaki hava durumunu nasıl göstereceğini öğrenmenize yardımcı olması umuyorum.

 

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın