Sağlıklı Ciltler İçin Kanıtlanmış Gıdalar

Ne yemenizi ve neyi düzeltmeniz gerektiğini merak mı ediyor musunuz? Bu cilt koruyucu gıdalar her iki yönde de size yardımcı olur.

Bugün süpermarket tarafından durdurulmak için güzel bir neden var: Belirli bir gıdada cildi esnek ve pürüzsüz tutan ve yaşla ilişkili hasarla mücadele eden (kırışıklık gideren) güçlü maddeler var. Bunlar yerine cilt koruyucu gıdalar her iki yönde de size yardımcı olur. Burada Sağlıklı Ciltler İçin Kanıtlanmış Gıdaların listesini açıklayacağım.

Çilekler

Çilek, turuncu veya greyfurtlara kıyasla daha fazla anti-aging C vitamini içerir. American Journal of Clinical Nutrition’da yayınlanan araştırmalar, C vitamini bakımından zengin yiyecekler tüketen kişilerin yaşlanmayla ilişkili kuru ciltte daha az kırışıklığa ve daha az kırışıklığa sahip olduğunu gösteriyor.

C vitamini, hücrelere zarar veren ve ince kollara yol açan serbest radikallerle savaşmaktadır. New York’taki Cornelia Day Resort’un başlıca estetik uzmanı Ramona Ionescu, pürüzsüz, daha iyi sulu ciltler için haftada bir veya iki kez doğal bir çıtır maske uygulayıp günlük olarak vitamin C bakımından zengin gıdalar yediğini belirtiyor.

Onu yudumlayın veya cildinize sürün.
Bir blenderde, 1 fincan dondurulmuş veya taze çilek (veya çilek, ahududu ve yaban mersini karışımı- hepsi antioksidan yıldızlar) birleştirin. Harmanlanmış meyveleri, 1 fincan vanilyalı veya sade yoğurt ve 1½ çorba kaşığı bal (harika bir nemlendirici) ile 8 ozlık bir camda karıştırın. Yüzünüzü kaplayacak kadarı kenara koyarak, güler yüzlü bir günün tadını çıkarın.

Yüzünüze uygulayın (başlangıçta biraz kabarır, ama pürüzsüz bir tabaka kalacaktır) ve durulamadan önce yaklaşık 8 dakika bekletin.

çilek

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın