Saç Dökülmesini Durdurmak İçin Kanıtlanmış 17 gıda

Gerçek: On beş yaşından büyük iseniz, en kalın saçlarınızın dönemi geldi ve gitti. Bundan sonra, oyunun adı, o kadarını kafanızda tutmak, kuvvetini ve parlaklığını korumaktır.

Genetik, yaş, hormonlar, besin eksiklikleri, toksisite, ilaçlar ve otoimmünite dahil – saç dökülmesinin nedenleri çoktur – çoğu durumda diyet değiştirilebilir.

“Uygun diyet ve takviyeleri saç dökülmesini yavaşlatabilir veya tersine çevirebilir ve saçları daha kalın ve daha sağlıklı hale getirebilir”

Aşağıda, saçları sağlıklı ve dolgun tutmak için gösterilen besin öğeleri bakımından 17 zengin besinler listesi var.

1. ıspanak

Bazı durumlarda (özellikle kadınlarda) bir mineral eksikliği saç dökülmesine neden olur.
“Diyetinizde saç dökülmesine neden olabilecek bir şey olmadığından emin olmanız önemlidir”

“Eksikliğinizin olmadığından emin olmak için protein düzeylerini, demir, demir depolamayı, D vitamini ve bir dizi diğer laboratuvarı kontrol ediyoruz”. Ispanak zengin demirdir ve saç için doğal bir krem olarak işlev gören sebum içerir. Yapraklı yeşil ayrıca, omega-3 asitleri, magnezyum, potasyum, kalsiyum ve demir sağlar. Bütün bunlar saçları cilalı, parlak ve en önemlisi boşaltma dışında tutmaya yardımcı olur. Ispanak, her gün yemeniz gereken 8 Superfooddan sadece bir tanesidir!

ıspanak
Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın