Renkli Ananas Gece Lambası Yapımı

Bu muhteşem plastik kaşıktan yapılan ananas lamba, odanızda çok şirin görünecek.
Bu lamba oldukçada eğlencelidir. Kendi kaşık ananasınızı yapmak için resimdekileri adım adım uygulayın. Bu harika bir geri dönüşüm projesidir. Eminim sana bir çok övgü kazandırır.
Yaptığınız çalışmayı benimlede paylaşıranız çok mutlu olurum.
Şimdiden başarılar dilerim.

Bu Projenin yapımını sizinle paylaşmaktan gerçekten heyecan duyuyorum.

İhtiyacınız olacak malzemeler:
– Küçük bir lamba
– Geniş bir şişe (kabak şişesi kullandım)
– Plastik kaşık (tam olarak 125 kullandım!)
– Sarı boya
– Yeşil kart stoğu
– Tutkal
– X-acto Bıçağı

Adım 1

asama1Lambanın gölgesini lambanızdan alın ve tamamen bitinceye kadar fişini çekili tutun. Bir X-acto bıçağı kullanarak, şişenizin ve musluğun tabanını her iki taraftan da açık olacak şekilde kesiniz. Şişem biraz uzundu ve bu yüzden kısaltılmaya ihtiyaç duydum. Bir parçayı ortadan kestim ve sonra iki tarafı birlikte tutkal ile birleştirdim.

Adım 2

adım2Sert makas kullanarak ve dikkatli bir şekilde yapışarak kaşıkları tutamaklarından çıkarın. Şimdi kaşıklarını boyayın. Şaşırtıcı bir şekilde görünsün, onları akrilik boya kullanarak boyayabilirsiniz, ancak daha opak görünmesini sağlamak için iki kat vurmanız gerekiyor.

Adım 3

adım3Minimum yapıştırıcı kullanarak kaşıklarınızı şişenizin tabanına uygulamaya başlayın.

Adım 4

adım4Bitirdiğinizde, kaşıkları ilk katlar arasındaki boşluklara koyarak ikinci kat uygulamanızı başlatın.

Adım 5

adım5En üst katına gelene kadar devam edin. Bu daha az kaşık kullanacak ve aralarında daha büyük boşluklar olacaktır. Boşlukları doldurmak için bunun üstüne ikinci bir kat uyguladım.

Adım 6

adım6Şimdi yeşil kartı dikenli bir yıldız şeklini kesin. Kağıdın lamba ısısından fazla ısınmaması için merkezden bir delik açın.

Adım 7

adım7Onları şekillendirmek için dikmeleri dikkatlice bükün. Tutkal kullanarak yeşili, kaşıkların kaba üstüne yerleştirin.

Adım 8

adım8Omurgalarınızı yapmak için, mızrak şekilinde kesin, tabana tutkal uygulayın ve plastik şişenin içine uygulayın. Yaprakları hafifçe bükülmeleri için şekillendirin.

Adım 9

adım9Omurgalarınızın hepsi yerleştirildiğinde, onları farklı boyutlarda kesin ve nihayetinde onları mükemmel bir şekilde ananas lamba görünümüne getirin!

Burada olduğunuza sevindim! Eger bu sizin ilk ziyaretinizse,
Genellikle hangi sosyal medyayı kullanıyorsunuz? Orayaa bağlanalım: Facebook sayfamıza Abone Olun veya Google+ Çevremize Katılın!

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın