Kanatlı Karıncalar Hakkında İlginç 7 BilgiEvde uçan karınca gördün mü? Bunun bir sorun olup olmadığı konusunda endişeleniyor musun? Yalnız değilsiniz, kanatlı karıncalar oldukça yaygındır. Bazıları bir sorunu gösterir; Bazıları – türlere ve mevsime bağlı olarak değil. Aşağıda, bu kanatlı, uçan karıncalar hakkında en yaygın sorulan soruların ve yanıtların bazıları bulunmaktadır.

Kanatlı karıncalar, üreyip çoğaltmak isteyen sürüdür. Uçan karıncalar erkek olabilir – drone veya dişi – kraliçe; her ikisi de kolonisinin hayatta kalması için yeni nesil karıncalar üretecek bir dost arayan üreme karıncalarıdır.

1. Neden bazı karıncalar kanatları var, diğerinin yok?

Carpenter karıncaları ve termitleri (gerçekten karınca değildir) kanatlı ve sineklidirler üreme dişileri veya kraliçeleridir.

Bunlar, bir karınca kolonisinin çoğalabilen tek üyeleridir. Karıncalar ve termitler erkeğe sürüklenir, sonra erkekler hayatlarının amacını yerine getirirken ölürler. Kraliçeler, yuvalama bölgesi aramak için kanatlarını atarlar. Kanatlı bir karınca benzeri bir şey görüyorsanız, muhtemelen nüfusuna eklemeye hazırlanıyor olabilir!

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın