İyi Bir Uyku için 10 İpucu

Uykunuzun kalitesini artırmanın birçok yolu var, ancak en iyi stratejilerin bazıları düzenli egzersiz, yatmadan önce ekran görüntüsünü azaltma, belirli kimyasallardan kaçınma, yatak odasını uyku noktanıza dönüştürme, yeme programınızı düzenleme, gözlerinizi kapalı tutma Saat ve daha pek çok şey!

Akıllıca Yemek Yiyin
Gece geç saatlerde büyük yemekler yemek akıllıca değil, ancak her akşam tavana baktığınızda yardımcı olabilecek bazı uyku veren gıdalar var. Magnezyum ve diğer önemli besin maddeleri (trytophan gibi) yüksek gıdalar, sizi yatıştırmaya sokan nörotransmitterlerin salınmasına neden olabilir. Gece gecenizin menüsüne süzme peynir, meyve, yoğurt, süt veya krakerler eklemeyi deneyin!

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın