Hurma’nın 14 Şaşırtıcı FaydasıHurmaların faydaları, kabızlık, bağırsak rahatsızlıkları, kalp rahatsızlıkları, anemi, cinsel işlev bozuklukları, diyare, karın kanseri ve diğer birçok rahatsızlıktan kurtarmaktır. Hurmalar ağırlık kazanmak için de iyi. Birkaç vitamin, mineral ve lif açısından zenginler. Bu lezzetli meyveler, sağlık için faydalı olan yağ, kalsiyum, kükürt, demir, potasyum, fosfor, manganez, bakır ve magnezyumu içerir. Bazı sağlık uzmanları, dengeli ve sağlıklı bir diyet için günde bir gün yemek yemesi gerektiğini söyledi.

Hurmaların sağlığa sağladığı büyük faydalar, onları kas gelişiminde en iyi maddelerden biri yapmıştır. İnsanlar onları sütle, yoğurtla veya ekmekle veya tereyle karıştırarak onları daha lezzetli hale getirmek gibi çeşitli şekillerde tüketirler. Hamur, hem yetişkinler hem de çocuklar için, özellikle yaralanma veya hastalıktan kurtulma süresi boyunca faydalıdır.

Modern bir tıbbi araştırmaya göre, Hurmaların abdominal kanseri önlemede yararlı olduğu artık kabul görüyor. Müslümanlar, kültürel geleneklerine göre onları ve suyu yiyerek oruç tutuyorlar. Bu aynı zamanda, hızlı bittikten sonra yiyeceklerin aşırı yemesinden kaçınmaya yardımcı olur. Vücut, hurmaların yüksek besin değerini emmeye başladığında, açlık duyguları hafifletilir. Ayrıca, potasyumun önemli miktarlarda olması nedeniyle, sinir sistemi tüketen hurmalardan çok fazla yardım alabilir.

hurma

Hurmalar, sindirim sürecini düzenleyen en tatlı ve çok yönlü gıdalardan biridir. İnsanların enerji düzeylerini, yarım saat içinde tüketirken önemli ölçüde artırabilir. Amerikan Kanser Derneği, günde 20-35 gram diyet lifi alımını önermektedir ve bunlar Hurmalarla sağlanabilir. Ayrıca günde bir randevu almanızın tüm yaşamınız boyunca göz sağlığınızı korumanıza yardımcı olacağı da söyleniyor. Genellikle gece körlüğü sorununa karşı oldukça etkili oldukları bilinmektedir.

Hurmaların Sağlık Faydaları

Kabızlık Kurtar
Kemikleri Güçlendir
Bağırsak Bozukluklarını İyileştir
Anemi tedavisi
Tedavi Allerjileri
Kilo Alma Tanıtımı
Boost Enerji
Sinir Sistemi Sağlıklarını Koruyun
Kalp Sağlığınızı Teşvik Edin
Cinsel Zayıflığa Bak
Gece Körlüğünü Engelleyin
Zehirlenme Gider
İshal Tedavisi
Karın Kanserini Önleme

Hurmaların Besin Değeri

Hurmalar çeşitli vitamin ve minerallerin iyi bir kaynağıdır. Aynı zamanda iyi bir enerji, şeker ve elyaf kaynağıdır. İçinde kalsiyum, demir, fosfor, sodyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi önemli mineraller bulunur. Ayrıca tiamin, riboflavin, niasin, folat, vitamin A ve vitamin K gibi vitaminleri de içerirler.

Hurmaların Sağlık Faydaları

1. Kabızlık Kurtar

Hurmalar genellikle müshil bir gıda olarak kategorize edilir. Bu nedenle kabızlık çeken insanlar tarafından sıklıkla yenilirler. Hurmaların istenilen müshil etkisini elde etmek için, bazılarını gece boyunca suda bekletip, en iyi sonucu elde etmek için şurup haline geldiğinde sabahları tüketmelisiniz. Sağlıklı bağırsak hareketlerini ve bağırsak kanalından rahat geçişi sağlayan ve kabızlığın semptomlarını giderebilen çözünür lif seviyeleri yüksektir.

hurma

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın