Google’nin ilk sayfasına nasıl çıkabilirim?İster bir web geliştiricisi veya site sahibi olun, sorduğunuza emin olduğunuzdan emin olun (veya kendinize sorun): Google’nin ilk sayfasına nasıl çıkabilirim?

Yapamazsın

Şimdi, tıklama başlığı unvanını almak için bana kızmadan önce, açıklamama izin ver; Yapamazsın, çünkü yanlış soruyu soruyorsun. Asıl soru, belirli anahtar kelimeler için Google’ın ilk sayfasını nasıl bulabileceğinizdir. Daha mantıklı, değil mi?

Anahtar kelimelerle neden alakalı? Basit, çünkü birisi bulunduğunuz işle tamamen alakalı olmayan terimleri ararken arama sonuçlarında yüksek sıralamayı yapmak istemezsiniz. Örneğin, ayakkabı satan bir çevrimiçi mağazanız var ve birisi bir buzdolabı satın almak istiyor. Doğru çekmek isteyeceğiniz hangi kişi?

Peki belirli anahtar kelimeler için Google’ın ilk sayfasını nasıl bulabilirim?

Senin için iyi haberlerim var! Büyük bir pazarlama bütçesine ihtiyacınız yok, pahalı ajansları (genellikle saçmalık satan) işe almanız gerekmiyor; çevrimiçi pazarlama hakkında çok fazla bilgiye de ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken tek şey …

google

Yazmak

Evet, yazmanız gerekir ve çok yazmanız gerekir. Ve sadece bir şey değil, işiniz hakkında veya daha da önemlisi, potansiyel müşterilerin en çok ilgilendiği konular hakkında yazmanız gerekir.

Sık sık edindiğim bahanelerden birisi, insanların üzerinde yazacak çok materyali olmadığı ve her zaman yanlış olduklarını ispatladığım olmasıdır. Potansiyel bir müşterinin, bir sürü soru soran, ürününüz veya hizmetinizle ilgili her şeyi öğrenmek isteyen olduğunu biliyor musunuz? Onu hayal kırıklığı değil, ilham kaynağı haline getirmenin zamanı.

Şimdi en önemli bölüm: Yazdığınızın, Google’ın değil, potansiyel müşterilerinize (veya mevcut müşterilerinize) değer kattığından emin olun. Google yazarken ne zaman yazdığınızı söyleyebilir. Bunun yerine, önemli bir konuyla ilgili bir tartışmaya başlayın, karmaşık bir soruyu cevaplayın ve netleştirin, okuyucuları doğru yönde yönlendirin.

google

Yararları

Tipik bir tuğla-harç ticaret web sitesine bakalım; Genellikle (ana açılış sayfası hariç):
Bir hakkımızda sayfası (çalışanların listelenmesi, vizyon ve misyonu)
Bir iletişim / yer sayfası (Google harita + iletişim formu)
Bir haber sayfası (genellikle son haberler yıllar önce yayınlanmış)
Ürünlerinin bazı resimlerini içeren bir galeri sayfası (ları)

Genelde, genellikle yılda bir kez güncellenen 5-10 farklı sayfa var – hatta eğer. Şimdi sadece haftada bir makale yayınlayarak, bir veya iki ay içinde sitenizin benzersiz URL miktarını iki katına çıkarabilirsiniz. Bu, bir yılda 10x sayfadır. Haftada bir defadan fazla yayınlamaya karar verirseniz Veya daha fazlası.

Web siteniz sürekli güncelleneceğinden, Google’ın tarayıcısı fark edeceğinden daha sık döner ve yüksek sıralama yapma şansınız artar. Sitenizi ziyaretçilerinizle alakalı olarak konu hakkında yazıyorsunuz. Eğer öyleyse, anahtar kelime yoğunluğunuz otomatik olarak sıralamalarını yükseltmek için yeterince yüksek olacaktır.

Bir uyarı kelimesi olsa da: Bir gecede olmaz !. İşçinizin olumlu etkilerini görmeden önce, yazdığınız zamanlamanıza sabırlı bir şekilde (bir kaç ay en azından) sadık kalmanız gerekecektir.

Hile Yapma

Bir web sitesi sahibi olarak, neredeyse hiçbir zaman Google’ın ilk sayfasında yer alacağınıza söz verdiğiniz yarı pazarlama ajansları tarafından yakından tanıtılırsınız! Bunun içine düşme – böyle bir şey yok! Uygulamalar gölgeli olmadıkça olmaz;

Bunlar kısa vadeli faydalar üretebilir, ancak Google sürekli endeksleme algoritmasını geliştiriyor ve er ya da geç malpraktis için cezalandırılacaksınız. Ve bu kara listeden inmek imkansız değilsede zor.

Aynı şey, gelen bağlantılar için de geçerlidir (aşağıdaki nota bakın); Bazı web yöneticileri, çeşitli tartışma panolarındaki web sitelerinin adreslerini spam etmeye çalışırlar ve çiftliklerini sıralamalarını yükseltmek için bağlarlar. Etkili olabilmesi için, webin dört bir yanından çok sayıda hesap oluşturmanız ve bu topluluklara sıfır değer katmanız gerekecek – yapmayın, bu olumsuz bir şekilde size geri dönecek!

Not: İçerik pazarlamacılığının iki temel bileşeni vardır: Yazılıma ve içeri giren bağlantılar (web sitenize yönlendiren bağlantılar), halihazırda Google ile en üst sırada yer alan sitelerden oluşur.

Olumlu Yan Etkileri

Google arama sonucu sayfalarında (SERP’ler) daha üst sırada yer almanın yanı sıra, sosyal medyada paylaşacak çok materyaliniz olacak – ve sonuçta yazınız, işinizi sizin için teşvik ederek kendi başlarına paylaşacakları kadar güzel ve değerli hale gelecektir.

Bir kere başlayınca, endüstrideki diğer insanlar sizi sosyal medyada takip etmeye ve makalelerinize bağlanmaya başlayacaktır.
Bir otorite olmak u da, müşterilerinizin size olan güvenini arttırır ve daha fazla iş getirir.

Teknik açıdan göz ardı etmeyin

Web sitenizdeki içeriğin yanı sıra, web sitenizin teknik olarak check-out yapması da önemlidir: Hızlı yüklenmesi gerekir (85 derecenin altındaki herhangi bir şeyin bakmaya değer olduğunu kontrol etmek için PageSpeed ​​Insights kullanın), HTML çıktısı geçerli olmalı, Görüntülerin doğru olarak adlandırılması, başlıkların ve doğru niteliklerin olması gerekir.

Günün sonunda muhteşem içerik sahibi olmak daha önemlidir, ancak Google’ın (ve ziyaretçilerin) onu doğru bir şekilde yorumlamasını zorlaştırırsanız, çaba harcamanın tamamını kullanmazsınız demektir.

Yazma çabalarınızı daha da artırmak için şunlardan da emin olun:

Bu ziyaretçilerin içeriğinizi paylaşmanın kolay bir yoludur. Bu çoğunlukla bir sosyal paylaşım eklentisi ile yapılır.

Yoast tarafından WordPress SEO’yu kullanırsınız; bu, yazarınızla ilgili meta bilgileri ayarlamanızı çocukça basit hale getirir. Bu, Google’ın içeriğinizi anlamasını ve arama sonuçlarında etkin bir şekilde sunmasını kolaylaştırır.

Nasıl başlayabilirim?

Google’nin ilk sayfasına nasıl çıkabilirim? Yazarak. Sık sık tıklayın.

Kolay! Müşterilerinizden bir sonraki ziyaretinizde, sormuş oldukları şeylere dikkat edin ve yazın. Hiçbir ayrıntı yok sayma! Ve muhtemelen (umarım?) Ne yaptığınızı seviyorsunuz, bundan dolayı uzman olduğunuz şeyleri hevesle açıklamak zor olmamalı. Şimdi tek yapmanız gereken açıklama yazıyla yazmaktır.

Yine de taşınmak kolaydır ve her şeyi tek seferde açıklamayın. Bunun yerine, işleri parçalara ayırın ve her makalede hakkında yazdığınız şeyin bir açısını sunun. Gerisini diğer makaleler için bırakın.

İşletmenizin doğası sizi sizi müşterileriyle doğrudan temas ettirmese bile – yine de yapın. Müthiş bir öğrenme deneyimi, sadece müşterilerinizin işinizi nasıl algıladıkları değil, aynı zamanda onların acı çektiği noktalar ve endişeler de var. Size yeni bir ürün için bir fikir verebilirler! İsteyin ve dinleyin – zahmet etmeyin! Pitching sizi bir satış moduna geçirir – öğrenmek istediğiniz moddur!

Konferansların bir diğer büyük kaynağı, ne tür bir iş olduğunuza bakmaksızın konferanslar, eminim akranlarınız / rakiplerinizle bağlantı kurmak ve ilham almak için katılan bazılarınız var. Ve maruz kalma, ki daima bir artı.

Bir kerede yazılacak konuları bir kere ayarladıktan sonra – bir zamanlama ayarlayın ve her şeyi bir kerede yayınlamayın! Bunun yerine, haftada bir makale yazın ve yeni içerik pazarlamacılığı konumunuzdan memnun kaldıktan sonra sıklığı artırın! 🙂

Hatırlayın, tutarlılık, alakalı anahtar kelimelerin saldırısından çok daha önemlidir.

Web sitenizin sıralamalarını iyileştirmek mi istiyorsunuz?
Şimdi gerisi sana kalmış.

Fakat yazman iyi değil mi? Ne yani, benim de iyi değil ve bu, burada bu blog’da bulunan şeyleri açıklayamayacağım anlamına gelmiyor.
Denemeler insanı kusursuz yapar ve hepimiz sıfırdan başlamak zorundayız.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üviversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor...

Bir cevap yazın