En Zeki Akıllı 10 Köpek Irkı
Köpeğiniz en akıllı köpek ırkı mı? Herkes bazı köpeklerin diğerlerinden daha akıllı olduğunu bilir. En akıllı köpeklerden birini almak ya da sadece kendi köpeğinizin önlemlerini nasıl ölçtüğünü görmek istiyorsanız, etrafınızdaki ilk 10 zeki köpek ırkının bu listesine göz atın.

Köpeği Akıllı Yapan Nedir?

Köpeklerde istihbarat belirtileri konusunda görüş farklılıkları vardır. Birisi en inatçı köpeklerin antrenmanları daha zor hale getirebileceğini iddia edebilir. Bu köpekler insanları tren toplayabildiğimizden daha fazla eğitiyor olabilirler. Bununla birlikte, insanların çoğunluğu en akıllı köpeklerin hızlı öğreniciler olduklarını ve bu nedenle, doğru motive olduklarında eğitilmesi en kolay olduğunu düşünüyorlar.

Akıllı köpekler genellikle ortalama köpeklerin ve komuta üzerine daha fazla eylem gerçekleştirdikleri daha fazla kelime öğrenebilir. Zeki köpekler genellikle çevrelerine dikkat eder ve ince ipuçları ile kolayca toparlanırlar. Birçoğu cisimler ve eylemler arasındaki farkı anlayabilir. Bazıları oyuncaklarını adıyla bile tanımlayabilir!

En akıllı köpekler sık ​​sık çalışan yüksek enerjili köpek ırklarıdır. Belki de bu köpekler çok hızlı bir şekilde öğrenirler, çünkü sadece beyin gücü yüzünden değil, gerçekleştirmek için çok motive olmuşlardır.

1. Golden Retriever
Golden Retriever dünyanın en popüler köpek ırkları ve çevresinde en sevimli köpekler arasında yer almaktadır. Yüzeyde, cins ürpertici görünebilir, ancak Altın, her şeyi yapmayı öğrenebilir. İnsanlar için zekası ve sevgisi, bu cinsi hizmet köpeği olarak çalışmak için en iyi seçeneklerden biri yapar. Altın da her türlü köpek sporunda mükemmeldir. Cins, neredeyse her tür hane için mükemmel bir arkadaştır.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın