Doğal Olarak Kan Şekerini Düşürmenin Kanıtlanmış Yolları

Yüksek kan şekeri, vücudunuz kandaki şekeri etkili biçimde hücrelere taşıyamadığında oluşur.
Kontrolsüz bırakıldığında, bu şeker hastalığına neden olabilir.

2012 yılından birinde yapılan bir çalışmada ABD’li erişkinlerin% 12-14’ünde tip 2 diyabet görülürken,% 37-38’i diyabet öncesi olarak sınıflandırıldı.

İşte doğal olarak kan şekeri düzeylerini düşürmenin 15 kolay yolu:

1. Düzenli olarak egzersiz yapın

Düzenli egzersiz, kilo vermenize ve insülin duyarlılığını artırmanıza yardımcı olabilir.
Artan insülin duyarlılığı, hücrelerinin kan dolaşımınızdaki mevcut şekeri daha iyi kullanabileceği anlamına gelir.

Egzersiz aynı zamanda kaslarınızın enerji ve kas kasılması için kan şekeri kullanmasına yardımcı olur.

Kan şekeri kontrolü ile ilgili sorunlarınız varsa, düzeylerinizi düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Bu, farklı etkinliklere nasıl tepki verdiğinizi öğrenmenize ve kan şekeri düzeyinizin aşırı yüksek veya düşük olmasını önlemenize yardımcı olur.

Egzersizin iyi biçimleri arasında ağırlık kaldırma, tempolu yürüyüş, koşu, bisiklet, dans, doğa yürüyüşü, yüzme ve daha fazlası bulunur.

Öneri:

Egzersiz insülin hassasiyetini arttırır ve kaslarınızın kandaki şekeri almasına yardımcı olur. Bu kan şekeri düzeylerinin düşmesine neden olabilir.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın