DHBT NOKTA ATIŞI 7 DENEME TAMAMI ÇÖZÜMLÜ – ARİF ARSLANER (ARİF HOCAM)

Soru çözerken öğreten muhteşem Arif Hocam sorularını kaçrmayın…

Neden bu denemeyi almalıyım?

  1. Bu deneme sınavı sana eksik konularını hatırlatır.
  2.  Ösym tarzı, orjinal, yeni nesil sorular ile gerçek sınav heyecanı yaşarsın.
  3. DHBT’de çıkabilecek soruları SİZE gösterir. Çünkü bu sınavlar, DHBT mantığıyla hazırlanmış, örnek nitelikteki sorulardan oluşur. Bu nedenle çözülemeyen soruların göz ardı edilmemesi ve sınavdan sonra yeniden gözden geçirilmesi gerekir.
  4. Herkesin takıldığı ve çözmekte zorlanacağı sorular elbette OLACAKTIR.. Böyle bir durumla karşılaşıldığında takınılacak en doğru tavır; bu soruları atlayıp, bir sonraki soruya geçmek ve daha sonra yeniden dönmektir. Deneme sınavlarının faydalarını göz önünde bulundurarak gereken hassasiyeti gösteren öğrenciler, DHBT’ye giden yolda en önemli adımı atmış olacaklardır.
  5. Deneme sınavları, hangi derse ne kadar vakit ayırmak gerektiğini öğretir. Bu sınavlarla kendi durumunu değerlendiren öğrenci, DHBT 1 ve DHBT 2 bölümü çözerken ne kadar zamana ihtiyacı olduğunu ve zamanının ne kadarını yaptıklarını kontrol etmeye ayıracağını bilir. Zamanı iyi kullanmak, DHBT’de başarıya ulaştıran önemli bir basamaktır.

 

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)