Deri, Saç ve Sağlık İçin Üzüm Yemenin Kanıtlanmış 20 Faydası

Üzüm sadece şaşırtıcı değil, aynı zamanda son derece besleyici niteliktedir. Onlar ruh artırıcı ajanlardır ve sağlığımız için harikadır. Şeker hastalığından kansere, üzüm etkili bir tedavi olarak kullanılabilir – hemde herhangi bir yan etkisi olmadan! Cilt, Saç ve Sağlık İçin Üzüm harika bir besin kaynağı.

Üzüm ve verdikleri güzellik ve sağlık faydaları hakkında daha fazla bilgi mi istiyorsunuz? Sadece okumaya devam edin, eminim ki bu gerçeklerin birçoğundan şaşıracaksınız.


Üzümün Faydaları

Üzümler ‘Meyvenin Kraliçe’ olarak bilinir ve kırmızı, yeşil ve siyah / mavi renklerine göre üç değişik şekle ayrılırlar. Bu harika ve lezzetli meyve, sadece yemeğinize titreşim katar ve itirazda bulunmaz, aynı zamanda çok yararlıdır. Üzümler bağışıklık artırıcı C vitamini, anlık enerji sağlayan basit şekerler ve anti-inflamatuar antioksidanlar içerir. Sadece vay be!

Cilt Faydaları
Güneş Banyolarına Karşı Koruma Sağlıyor
Yaşlanmayı Ters Çevirir
Cildi Düzeltebilir
Pürüzlü Cilt Tonuyla Mücadele Ediyor
Işıltılı Yara İzlerine Yardım Ediyor

Saç Faydaları
Saç Dökülmesi İçin mükemmeldir
Ölü Saçları Parlatır
Saça Hacim Verir
İnatçı Kepeği önler

Sağlık yararları
Migren’i rahatlatır
Alzheimer hastalığını tedavi eder
Hazımsızlığı önler
Meme Kanseri Savaşları
Göz Dejenerasyonunu Önler
Şeker hastalığını tedavi eder
Kandaki Kolesterolü Düşürür
Böbrek Bozukluklarını Düzeltir
Astımdan Kurtarır
Viral Enfeksiyonlarla Mücadeleye Yardımcı Olur
Kabızlığı Azaltır

1. Güneş yanıklarına karşı korunma

Bazen güneş çok sert, bu nedenle güneş kremi uyguladığımız halde güneş yanığımız oluyor. Ve bazen, bazıları üzerimize yıkmayı unutabiliriz. Hiç endişelenmeyin, doğanın bütün problemleri için bir çözümü vardır. Sesler gibi şaşırtıcı olan üzümler, güneş yanıkları için mükemmel bir evde çare buluyorlar.

Neye ihtiyacın var?
Birkaç püresi üzüm

Ne yapmak zorundasın
1. Etkilenen bölgeye püre haline getirilmiş üzümleri nazikçe ve cömertçe uygulayın.
2. Soğuk su ile yıkamadan önce yaklaşık 30 dakika bekletin.

Neden Çalışıyor
Üzümün etli kısmı ve tohumlarının ekstraktı, güçlü antioksidan olan protonosiyanidinleri ve resveratrolu içerir. Üzüm çekirdeği özütünün cilde uygulanması, zararlı ultraviyole radyasyona karşı koruma sağlar. Güneş ışınlarından kaynaklanan kızarıklığı azaltarak güneş kremi gibi davranır ve cilt hücrelerinin maruz kaldığı zararı en aza indirir.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın