Bilinmesi Gereken 11 Önemli SEO Deneyi
1. Twitter ve Google+ arama sonuçlarını etkiler mi?

Test: Gerçek zamanlı arama sonuçları Google tarafından sunulduğunda ani sonuç, Twitter tweet’lerinin sonuçların kaçınılmaz bir parçası haline gelmesi oldu. Bununla birlikte, Google bu sonuçları, kısa sürede tanıtıldıktan sonra derogasyona uğradı. Bu test, dizine eklenmemiş bir URL ile bağlantılı bir tweet’in etrafında toplanmasıyla, Twitter’un hala Google arama sonuçlarını etkileyip etkilemediğini bulmak için yoğunlaştı.

Sonuç: Bu deneyden elde edilen sonuçlar, Twitter’dan dolayı arama sonuçlarına ulaşan önemli miktarda toplayıcı site ve çizici bulunduğunu, ancak biraz daha yavaş olduğunu gösterdi. Google + ‘da söz konusu olduğunda, sosyal arama ile arama sonuçlarının gelişimi çok daha hızlı görünüyor ve sonuçlar birkaç dakika içinde arama motorunda sunuluyor.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın