Baş Ağrısını Gidermek için Kanıtlanmış 15 Gıda

Baş ağrısı mağdurları, ne kadar zayıf düşürebileceklerini bilirler. Baş ağrısı, ülke genelinde milyonlarca bireyde meydana gelir ve farklı nedenlerden ötürü bir mucizedir. Farklı gıdaların tüketilmesi baş ağrılarının nedeni ve tedavisi olabilir.

Gıda alerjileri ve hassasiyetleri baş ağrısı ve migrende önde gelen nedenlerdir. Baş ağrısı ve migren belirtileri sadece ağrı değil aynı zamanda baş dönmesi, yorgunluk, halsizlik ve işitsel ve görsel auraları içerebilir. Auralar, şiddetli baş ağrılarında eşlik edebilen algıda bir değişikliktir.

Şiddetli baş ağrısı ve migren geçiren bireyler acıdan kendilerini yatağında bulabilirler. Kronik migren adı verilen bir durum, acı çeken kişilerin zamanın% 50’sinden fazlasını görür. Baş ağrısı tedavisinde kullanılabilen çeşitli ilaçlar vardır, ancak bazı insanlar ilaçların ağrılarının şiddetini azaltmadığını bulmuştur.

Alternatif tedaviler yaşam tarzı değişiklikleri, stres yönetimi ve diyet değişikliklerini içerir. Yanlış beslenme, baş ağrısı nedeni olabilir.

Baş ağrınızı hafifletip sizi her zaman iyi hissetmenizi sağlayacak 15 gıda.

1. Salata

Geceleri çok sıkı baş ağrısı ile uyanırsan ağrın kısmen dehidratasyona bağlı olabilir. Kendinizi rehabilitasyona yardımcı olacak harika bir yemek, salatadır. Marul ve ıspanak yaprağı, vücudunuzun harika hissetmesini sağlayacak suda ve elyafta yüksektir.

Marul, ancak su içeriği yüksek, besin seviyesi düşük olduğundan, tereyağı marul, ıspanak, roka, romaine veya escarole gibi farklı marul türlerinin bir karışımını düşünün. Örneğin, romaine marulun uzun soluk yeşil yaprakları doku olarak süper gevrektir. Bununla birlikte, romaine bitkisinin en pürüzsüz ve en leziz kısmı, merkeze en yakın olan, romaine kalpler olarak bilinen daha açık yapraklardır. Tereyağı marulu, yumuşak, tereyağlı dokusu ile küçük, yuvarlak, gevşek yaprakları olan, bitkinin merkezine yakın soluk yeşilden soluk sarı yeşila kadar marulun en haşlanmış çeşididir.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın