Avcı Kuşlar Listesi
Bir av kuşu, bir raptor veya avcı olarak da bilinir. Etçil olan ve diğer hayvanlar üzerinden beslenen kuş grubuna aittir. Kurbanlar listesi, sürüngenler, memeliler, kemiriciler, amfibiler ve böcekler gibi her tür organizmayı içerir. Bu kuşlar, onları avcılık yapabilecek özel niteliklere sahiptir. Bunlar arasında keskin ve çengelli gagalar, keskin pençeler ve keskin bir göz görme alanı bulunur.

Aşağıda, dünya genelinde bulunan en yaygın yırtıcıların bazılarını içeren bir av kuşları listesi bulunmaktadır.

1. Baykuşlar

Bu gece avcısı, dünyada bulunan en büyüleyici yırtıcı kuşlardan biridir. Dünyanın dört bir yanında bulunan yaklaşık 150 farklı baykuş türü vardır.

Çeşitli habitat türlerinde baykuş çeşitleri bulunur. Sıcaklığın herhangi bir canlı organizmanın hayatta kalması için çok olumsuz olduğu Antarktik bölgesi haricindeki tüm kıtalarda çeşitli türler bulunur.
Kuşun ileriye dönük gözleri ona binoküler bir görüş verir – her iki gözü de görme için birlikte kullanır. Derinliği arttırılmış algılama ile avına odaklanmaya yardımcı olur.
Bazı türlerin üyeleri, kuşun başında farklı yüksekliklerde bulunan asimetrik kulaklara sahiptir. Bu düzenleme kuşa avın yakalanması için seslerin tam yerini saptamada yardımcı olur.
Baykuşlar, başlarını 270 derecelik açıyla döndürme yetenekleri açısından popülerdir.
Baykuş avlayabilir ve diğer baykuş türlerini besleyebilir.
Dünyada bulunan en büyük yırtıcı kuş, bir tür baykuş – Kartal Baykuş. Vervet maymunları ve sevgililer gibi oldukça büyük hayvanları avlayabilir.

Yazar: Arif Arslaner

1994 yılında ilahiyatı bitirdikten sonra medrese eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak hacettepe üniversitesinden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak Kamu yönetimi okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu...Hâlâ Din kültürü öğretmeni olarak öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor... Eserleri: Sorularla Öğreniyorum (2020)

Bir cevap yazın