Alexa Sıralamanızı 10 Adımda Geliştirme Rehberi

Birçok kişi bana soruyor: Alexa Rank’ı nasıl geliştirebilirim? Bu alexa metriğin sizin ve işletmeniz için ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Genel bir metrik olarak, potansiyel reklamverenler, yatırımcılar ve iş ortakları Alexa Rank’ınızı arar ve işinizin değerini değerlendirmenin bir yolu olarak kullanır.

Alexa için yeni olan veya Alexa Rank’ı tanımayanlarınız için, bir sitenin performansının (siz veya rakibinizin) web’deki diğer tüm sitelere göre hızlı bir özetini sağlayan tek bir metriktir. Üzerine odaklanmadıysanız, işletmenizin değerini ve görünürlüğünü en üst düzeye çıkarmak için elinizden gelen her şeyi yapmayabilirsin. Sonuçta, sitenizin web üzerindeki yetkisi Alexa Rank olarak tercüme edilir.

Ancak sitenizin Alexa Rank değerini nasıl artırabileceğinizi öğrenmeden önce bir adım geriye gitmeliyiz. Alexa Rank’ın makyajını anlamak önemlidir, böylece Alexa Rank’ı daha iyi nasıl yapabileceğinizi kavrayacaksınız.

Başlayalım.

Değerlendirme

Yazar: Arif Arslaner

2004 yılında Hacettepe Üniversitesi'nden mezun olduktan sonrada sağlık eğitimine devam etti. 2012 yılında 2. üniversite olarak kamu yönetimi bölümünden mezun oldu. Bilgisayar programcılığına ve ingilzceye ağırlık vererek sertifikalar aldı. 3. üniversite olarak İlahiyat okudu. Bilginin sonu olmadığı gibi öğrenmenin de bir yaşının olmadığını bize göstermiş oldu... Hâlâ öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor...

Bir cevap yazın